Понеділок, 24.02.2020, 15:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Проекти відведення земельних ділянок

Порядок розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
(згідно Законів України "Про Державний земельний кадастр" та "Про регулювання містобудівної діяльності", які вступили в дію 01.01.2013 року)

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється на кожну новоутворену земельну ділянку. Навіть якщо ви цією ділянкою користувались протягом останніх років та побудували (або придбали) на ній будинок, але цю ділянку не приватизували раніше. Для цього необхідно:

1. Подати заяву
Подати заяву «про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (оренду, постійне користування) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (ведення особистого селянського господарства, тощо)» до сільської (селищної, міської) ради, якщо ділянка в межах населеного пункту, або до районної державної адміністрації та управління Держземагентства, якщо ділянка за межами населеного пункту та відводиться для рекреаційних або сільськогосподарських потреб.

До заяви (клопотання) потрібно додати:

  • копію паспорта та ідентифікаційного коду заявника
  • викопіювання з генерального плану або схеми планування території району (за наявності) або викопіювання з Публічної кадастрової карти
Після отримання дозволу вам необхідно:

2. Розробити та погодити проект землеустрою
Для цього потрібно звернутись до землевпорядної організації , яка має в своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників та необхідне технічне обладнання та заключити договір на виконання землевпорядних робіт.
Після розроблення проекту землеустрою та внесення відомостей про земельну ділянку до Національної кадастрової системи буде визначено кадастровий номер земельної ділянки. Проект землеустрою треба погодити в наступних інстанціях:

  • якщо земельна ділянка відводиться для ведення особистого селянського господарства та на ній не планується будівництво, то погоджує проект тільки територіальне управління Держземагентства;
  • якщо на земельній ділянці планується будівництво житлового будинку або інших споруд, то потрібно додатково погодити проект землеустрою в районному відділі містобудування та архітектури;
  • якщо земельна ділянка межує з об’єктом історико-культурного значення або знаходиться на його території, то такий проект землеустрою додатково потрібно погодити в органі охорони культурної спадщини (археології);
  • якщо земельна ділянка межує з об’єктом природно-заповідного фонду або знаходиться на його території (ліс, заповідник або водойма), то такий проект землеустрою додатково потрібно погодити в природоохоронному органі (екології)

3. Отримати витяг з державного земельного кадастру
Проект землеустрою разом з заявою та квитанцією про оплату державної реєстрації потрібно подати Державному кадастровому реєстратору на державну реєстрацію земельної ділянки.
Далі проводиться Державна реєстрація земельної ділянки. В результаті ви маєте отримати «Витяг з Державного земельного кадастру», який буде містить інформацію про розмір, адресу та кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника.

4. Затвердити проект землеустрою
Після отримання всіх погоджень проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки потрібно подати на затвердження до того органу, який надав Вам дозвіл на його розроблення.

5. Реєстраційна служба
Витяг з Державного земельного кадастру разом з оригіналом рішення (розпорядження, наказу) «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність», копіями паспорту та ідентифікаційного коду Вам необхідно подати до Державної реєстраційної служби у Вашому районі і додати заяву на проведення державної реєстрації прав та квитанцію про сплату держмита та послуг з проведення державної реєстрації.
В двотижневий строк, реєстраційна служба видасть Вам «Свідоцтво про державну реєстрацію прав на нерухоме майно (земельну ділянку)». На даний час цей документ є аналогом Державного акту на земельну ділянку.

Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Форма входу
Друзі сайту
ВІЗА В США
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0